Navigace

Dokumenty ke stažení
 

Aktuální kurz CZK/€

27,0220 CZK




Generální shromáždění ERSN

          Generální shromáždění je nejvyšším orgánem Euroregionu a stává se z max. 26 zástupců s  hlasovacím právem za každý stát.

To znamená, že na stát připadá:

  • 13 zástupců obcí,
  • 1 zástupce Fondu malých projektů,
  • 1 zástupce z oblasti regionálního rozvoje,
  • vedoucí příslušného sekretariátu,
  • vedoucí odborných pracovních skupin (max. 10)


         Způsob volby zástupců do generálního shromáždění se řeší na úrovni příslušného státu.


Funkce generálního shromáždění:  

  • Generální shromáždění volí ze svého středu předsedu a místopředsedu.
  • Generální shromáždění potvrzuje dosazení, případně odvolání vedoucího sekretariátu a odborných pracovních skupin a usnáší se na pracovním programu.
  • Výbor a sekretariát poskytují generálnímu shromáždění zprávu o činnosti i o plánovaných aktivitách.
  • Generální shromáždění zasedá podle potřeby, avšak minimálně jedenkrát ročne.
  • Generální shromáždění se může usnést, že zasedání se bude konat veřejně, když to bude ve veřejném zájmu nebo když to bude vyžadovat veřejné blaho či zájem.

(výtah ze zakládací dohody)
 

Současné složení generálního shromáždení:

 (stav listopad 2014)

Česká strana Rakouská strana
Předseda:
Ing. Stanislav Mrvka (zastupitel Jihočeského kraje)
Předseda:
Ing. Johann Hofbauer (poslanec Zemského sněmu DR)
Místopředseda:
Ing. František Štangl (ředitel Jihočeského muzea v Českých Budějovicích)
Ing. Jaromír Slíva (starosta ČESKÉ VELENICE, radní Jihočeského kraje)
Místopředseda:
Reinhard Deimel (starosta DOBERSBERG)
NR Bgm. Angela Fichtinger 
Vedoucí sekretariátu:
Mgr. Pavel Hložek
Vedoucí sekretariátu:
Thomas Samhaber (regionální manažer RM NÖ)
Okres České Budějovice
Ing. Jiří Svoboda (primátor ČESKÉ BUDĚJOVICE)
Ing. Petr Jenkner (starosta BOROVANY)
Pavel Randa (starosta TRHOVÉ SVINY)
Okres Gmünd:
Otto Opelka (starosta GMÜND)
Gerhard Kirchmaier (starosta HEIDENREICHSTEIN)
Raimund Fuchs (starosta WEITRA)
Okres Jindřichův Hradec
Ing. Karel Macků (starosta DAČICE)
Ing. Jaromír Slíva (starosta ČESKÉ VELENICE)
Mgr. Jiří Zimola (zastupitel NOVÁ BYSTŘICE)
Ing. Bohumil Komínek (místostarosta JINDŘICHŮV HRADEC)
Okres Waidhofen/Thaya
BR Kurt Strohmayer-Dangl
Okres Tábor
Mgr. Kateřina Bláhová (místostarostka TÁBOR)
Okres Zwettl:
Alfred Hennerbichler (starosta ARBERSBACH)
Christa Jager (starosta OTTENSCHLAG)
Ing. Johann Müllner (starosta PÖLLA)
Okres Písek
Mgr. Ing. Jiří Hořánek (místostarosta PÍSEK)
Mgr. Martin Třeštík (místostarosta MILEVSKO)
Pavel Hroch (starosta KOVÁŘOV)
Okres Krems:
Dir. Hubert Meisl (starosta LANGENLOIS)
Další zástupci:
Ing. Zuzana Skořepová (ředitelka Regionální agrární komory Jihočeského kraje)
Ing. Luděk Keist (ředitel Jihočeské hospodářské komory)
Regionální rozvoj:
Thomas Samhaber 
Fond malých projektů:
Ing. Johann Hofbauer
Ewald Sacher 
Plánování a infrastruktura:
Ing. Johann Hofbauer
Život v regionu:
Ernst Wurz 
Hospodářská centra:
Karl Elsigan




 

 
EU EÚS Central Europe KÚ Jčk EUROPA Plattform PRO Waldviertel
Projektverein Waldviertel